Kitos lankytinos Zanavykijos vietos

Kviečiame į ekskursiją po Sintautus!

PAŽINKIME SINTAUTŲ KRAŠTĄ

Sintautai – seniūnijos centras. Miestelis įsikūręs trijų upelių santakoje, kurie toliau teka viena vaga, sudarydami Pentos upę. Pirmasis dokumentas, kuriame paminėti Sintautai, yra 1677 m. vasario 26 d. Veliuonos parapijos vizitacija.
Tai miestelis garsus ir turtingas savo istorine praeitimi, gražus ir tvarkingas bendruomenės ir parapijos centras šiandien. Kviečiame aplankyti ir susipažinti su Sintautais:

Sintautų miestelio centras.
Susipažinsite su miestelio istorija, sužinosite kada ir kur čia gyveno, dirbo ir kūrė kunigas A. Tatarė, kaip buvo kuriamas šiandienos miestelio veidas, kas puošia ir gražina Sintautus, kaip buvo statomas paminklas Pranui Vaičaičiui ir dar daug kitų įdomių dalykų. (trukmė 0,5 val)

Sintautų Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia
Išgirsite bažnyčios atsiradimo istoriją, sužinosite apie altorių, kurtą paties Vinco Grybo, tvirtybę ir stiprybę bažnyčios griovimo metais, stebuklingai išsaugotų varpų istoriją, bažnyčios atstatymo vargus, džiaugsmus ir stebuklus ir kt. Aplankysime ir apžiūrėsime bažnyčią. (trukmė 1 val.)

Sintautų kapinės.
Aplankysime sintautiečių poeto Prano Vaičaičio, kalbininko Juozo Pikčilingio kapus. (trukmė iki 0,5 val).

Poeto Prano Vaičaičio tėviškė.
Pranas Vaičaitis gimė 1876 m. vasario 10 dieną prie Pentos prigludusiame Santakų kaime, šalia Sintautų. Į dabartinę gyvenamąją vietą jo tėvai Juozas ir Marijona (Urbaitytė) Vaičaičiai galėjo persikelti iki 1880 metų, kai kaimas baigė skirstytis į vienkiemius. Vadinasi, mažajam Pranukui tuomet buvo ketveri metukai. Iš dviejų pusių sodybą juosė alksniais apžėlusi Penta su aukštais krantais…

O kas vyko vėliau – sužinosite apsilankę senojoje vaičaitynėje, pabuvę toje erdvėje, kuri mena garbųjį poetą, apkabinę ąžuolą, prie kurio ilsėdavosi ir pats poetas, prisėdę ant autentiško Vaičaičių prieklėčio ir pasiklausę poeto eilių… (trukmė apie 2 val).

Grupės pasirinkimui:
kelionė į Suodžių kaimo koplytėlę;
apsilankymas pas ūkininką: Ūkininkas Valdas Piečaitis iš Sintautų kaimo (Šakių r.) jau prieš aštuonetą metų sako supratęs, kad jam, mažo ūkio šeimininkui, reikia ieškoti netradicinių ūkininkavimo sprendimų. Kokie tie sprendimai buvo rasti, papasakos pats šeimininkas. O gal būt kažką paragausime…
nepriklausomybės Akto Signatarų tėviškių lankymas :
Saliamonas Banaitis (1866 m. liepos 15 d. Vaitiekupiuose, Sintautų valsčius, Rusijos imperija – 1933 m. gegužės 4 d. Kaune) – Lietuvos spaustuvininkas, leidėjas, signataras;

Jonas Vailokaitis. Gimė 1886 m. birželio 25 d. Šakių apskrityje, Sintautų valsčiuje, Pikžirnių kaime. 1917 m. rugsėjo 18-22 d. dalyvavo Lietuvių konferencijoje Vilniuje. Išrinktas į Lietuvos Tarybą. 1918 m. vasario 16 d. pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. 1919 m. su broliu Juozu įkūrė Ūkio banką ir buvo jo vadovas. Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys. 1940 m. pasitraukė į Vokietiją.
Mirė 1944 m. gruodžio 16 d. Blankenburge.

Justinas Staugaitis. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Justinas Staugaitis gimė 1866 m. lapkričio 14 d. Tupikų kaime (dab. Šakių r.), valstiečių šeimoje. J. Staugaitis dalyvavo rengiant 1917 m. rugsėjo 18—22 d. Vilniuje vykusią Lietuvių konferenciją, kurioje buvo išrinktas į Lietuvos Tarybą. 1918 m. vasario 16 d. kartu su kitais Tarybos nariais pasirašė nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo aktą. Tą pačią dieną signataras tapo antruoju Tarybos vicepirmininku.
Mirė 1943 m. liepos 8 d. Telšiuose, palaidotas Telšių katedroje.

(trukmė apie 2 val).

Visos ekskursijos trukmė iki 6 val. Turistų pageidavimu programą galima koreguoti ir keisti.
Daugiau informacijos tel.: +37062567010

Sintautai

bazn